ПРОДОВЖУЙ ЛІКУВАННЯ

ДОПОМОЖИ серцю битися
Гортайте донизу
Про інфаркт міокарда

Що таке інфаркт?

Як і решта Вашого тіла, Ваше серце потребує безперервного кровопостачання. Інфаркт міокарда розвивається, коли виникає раптове зниження або припинення кровопостачання частини серцевого м’яза.

Протягом життя у людини в стінках артерій, в тому числі і коронарних, можуть утворюватись атеросклеротичні бляшки, які є проявом такого захворювання, як атеросклероз.
Якщо, з різних причин, виникає розрив атеросклеротичної бляшки, то на місці розриву утворюється тромб, котрий перекриває потік крові до відповідної ділянки.

Якщо тромб блокує артерію, яка кровопостачає серце, це може спричинити інфаркт міокарда; якщо ж тромб формується в судині, яка кровопостачає головний мозок, може виникнути інсульт.

Що трапляється з серцем після інфаркту міокарда?

Інфаркт міокарда, зазвичай, спричиняє певні незворотні пошкодження міокарда, і, якщо Ви перенесли це гостре захворювання, на жаль, існує ризик розвитку повторного інфаркту або інсульту.

Серце після перенесеного інфаркту міокарда у більшості випадків не може працювати так само добре, як до інфаркту. До того ж кропопостачання самого серцевого м'яза теж погіршується.

Тому важливо вживати заходів для попередження повторних серцево-судинних ускладнень в майбутньому, слідкуючи за собою та здоров’ям свого серця.

Але, дотримуючись певного способу життя, Ви можете запобігти погіршенню стану серця в майбутньому та пришвидшити процес відновлення після перенесеної хвороби.

Існує багато речей, які можуть суттєво знизити ризик повторного інфаркту міокарда:

1.svg
Прийом медикаментів, призначених Вашим лікарем
2.svg
Відмова від паління
3.svg
Підтримка нормальної ваги тіла
4.svg
Регулярні фізичні вправи
5.svg
Дотримання принципів здорового харчування
6.svg
Обмеження вживання алкоголю

Чи є ризик повторного інфаркту міокарда?

Неможливо передбачити розвиток ще одного інфаркту міокарда, проте, перенесений інфаркт підвищує ризик розвитку іншого.

Як зазначалося вище, одна з основних причин інфаркту міокарда - це розрив атеросклеротичної бляшки і утворення тромбу у судині на місці розриву.

Атеросклероз - це хвороба всього організму, тому атеросклеротичні бляшки знаходяться в багатьох артеріях серця, головного мозку і т.і. Якщо вже стався розрив однієї бляшки, то існує ймовірність розриву інших атеросклеротичних бляшок в судинах серця. А це може призвести до утворення тромбу та розвитку повторного інфаркту міокарда.

Щоб знизити ризик цієї фатальної події дуже важливо вживати дві групи препаратів:
 - ліки, що знижують рівень ліпопротеїдів низької щільності (основного будівельного матеріалу бляшки) - це, насамперед, статини;
 - ліки, які знижують ризик утворення тромбів - це антитромбоцитарні препарати.
Обговоріть з Вашим лікарем ці препарати і режим їх прийому.
Пам'ятайте - Ваше життя в Ваших руках.

Ваше одужання

Якщо раніше Ви не приймали ліків, то тепер Вам потрібно трохи часу для того, щоб до цього звикнути. Дуже важливо, щоб Ви регулярно вживали свої серцеві ліки. Постарайтеся забезпечити певний ритм, при якому Ви не будете забувати їх приймати.

Зв'яжіть прийом ліків з будь-якою іншою щоденною діяльністю (наприклад, завжди вживайте ліки під час їжі або чищення зубів). Пам'ятати про необхідність прийому ліків ввечері часом буває непросто. Ви можете купити в аптеці дозатор ліків: він відразу Вам підкаже, чи брали Ви вже таблетки, або ще ні.

Медичні препарати можуть викликати побічні ефекти. Зверніться до свого лікаря з цими проблемами. У багатьох випадках можна просто відкоригувати дозу препаратів, але робити це має тільки Ваш лікар. Не змінюйте своє лікування без консультації з лікарем! Пам’ятайте, припининня прийому ліків підвищує ризик повторного інфаркту міокарда.

Завантажити щоденник прийому ліків

Завантажити

Запитайте свого лікаря, що буде кращим саме для Вас.

Поспілкуйтеся зі своїм лікарем

Як спілкуватися з Вашим лікарем?

Розмова з Вашим лікарем може бентежити Вас, проте, вона допоможе Вам на шляху до відновлення після інфаркту міокарда. Вам можуть допомогти наступні підказки:

  • Підготуйтеся до візиту, використовуючи надійні джерела інформації - це допоможе Вам провести змістовну розмову про шлях (способи) Вашого одужання.
  • Підготуйте список питань до Вашого лікаря - це допоможе Вам зібратися з думками та виділити навайжливіше з того, що Вас турбує.
  • Не бійтеся ставити питання про можливість рецидиву, варіанти лікування або зміни стилю життя - деякі люди хвилюються, що їм не дозволена певна поведінка, проте, це не той випадок.
  • Просіть пояснити значення незрозумілих медичних термінів. Якщо Ви не розумієте відповідь, попросіть пояснити знову або іншими словами.

Як зрозуміти Вашого лікаря?

Ваш лікар може використовувати такі терміни як «ІМ», «ІМ з елевацією сегмента ST» або «ІМ без елевації сегмента ST».

«ІМ» означає «інфаркт міокарда» — це медичний термін для позначення серцевого нападу.

Інфаркти міокарда (або «ІМ») поділяються на «ІМ з елевацією сегмента ST» або «ІМ без елевації сегмента ST» — це різни типи інфаркту міокарда. Але принципи лікування та реабілітації обох типів схожі. Якщо Вам невідомі деякі медичні терміни, попросіть лікаря роз’яснити ще раз їх значення до повного Вашого розуміння.

Для того, щоб отримати від Вашого лікаря більш чіткі відповіді про Ваше захворювання, просто натисніть на кнопку і отримайте вже готові питання, які можете поставити Вашому лікарю.

Завантажити

Поспілкуйтеся зі своїм лікарем про те, що робити після інфаркту міокарада.